Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.

Neve Creative  
NOWOŚĆ

  • Łazienka
  • Salon
  • Hol i przedpokój
  • Taras i balkon

Małe formaty wielkich możliwości

Neve Creative to kolejna odsłona współpracy Ceramiki Paradyż ze studiem Mai Ganszyniec. Osią ponadczasowej kolekcji Modernizm, były kultowe gorseciki oraz ułożone z nich dekory - kontrastowe, graficzne mozaiki. W Neve Creative odwracamy porządek - dekoracja jest subtelna, widoczna w rytmie geometrycznych układów kwadratów i prostokątów. Widać ją w świetle, uwypuklającym zróżnicowane struktury, mat i błysk. I w kolorach, naturalnych i głębokich.
Funkcjonalizm tej kolekcji zawiera się w ponadczasowości zastosowanych elementów. Dzięki grze faktur, barw i światłocieni wnętrza stają się przestrzenne. Dekoracja staje się umowna, oparta na subtelnościach, zgodna z ideami minimalizmu i funkcjonalizmu. Mniej znaczy tu naprawdę więcej, a forma jasno wynika z funkcji. Ośrodkiem jest człowiek, z jego potrzebą wypełnienia wnętrza niebanalną, ale ponadczasową treścią oraz naturalnymi materiałami, dzięki czemu pozostaje zgodny ze swoimi wartościami i stylem życia.

 

„Punktem wyjścia do tworzenia kolekcji Neve Creative była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz, rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami. Był to sztywny schemat, w który pomieszczenia miały swoją funkcję, a dekoracja z definicji była dodatkiem do spokojnej, stonowanej całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz podlega zmianom i wpływom trendów społecznych. Coraz trudniej więc zdecydować się na „ten” jeden, ponadczasowy motyw, z którym będziemy żyć przez lata, aż do kolejnego remontu. Wnętrza są teraz swobodne, płynne, dekoracje ścian i podłóg tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni dla pozostałych elementów mobilnych – mebli, dodatków”. – wyjaśnia Maja Ganszyniec.

 

Kolekcja Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec stanowi odpowiedź na bieżące potrzeby współczesności, z których najważniejszą jest modułowość prowadząca do indywidualnych rozwiązań we wnętrzach. Jej siłą jest wyjątkowe połączenie czterech kluczowych aspektów: formatów, struktur, kolorów i światła.

 

Formaty

Kompatybilna geometria płytek pozwala łączyć je ze sobą w dowolnych kompozycjach kwadratów 19,8x19,8 cm, prostokątów 9,8x19,8 cm i kwadracików 9,8x9,8 cm. Tu dekoracją staje się sam rytm podziałów, zestawienie elementów, zabaw geometrycznymi, reliefowymi lub połyskującymi deseniami i prostotą formy. Dodając do tego struktury, kolory i światło – możemy tworzyć bardzo subtelne lub złożone dekoracje.

 

Kolory

Zharmonizowana paleta kolorów bazowych: starannie dobrana biel, beż, szarości, grafit i czerń współgra z paletą kolorów nawiązujących do trendów, jak cielisty róż, ciemna terracotta, zgaszona mięta, głęboka zieleń, błękit i granat. Trzy odcienie jasne i trzy nasycone pracują w dowolnie wybranych zestawieniach, świetnie łączą się ze sobą tonalnie, harmonijnie lub kontrastowo. Całość daje możliwość tworzenia wnętrz zarówno bardzo wyważonych, spokojnych jak i wyrazistych, odważnych.

 

 

Struktury

Delikatne zróżnicowanie odcieni w ramach różnych formatów oraz zestawienie powierzchni matowej, błyszczącej oraz strukturalnej, daje wiele możliwości. Dodatkowo wprowadzenie dwóch technologii: ściennej i podłogowej, pozwala myśleć o wnętrzach swobodnie, bez żadnych ograniczeń.
Neve Creative wyróżnia zastosowanie tuszy specjalnych w postaci delikatnych wzorów geometrycznych na powierzchni płytek na formatach: 9,8x9,8 cm i 29,8x89,8 cm oraz głębokie struktury w formacie 19,8x19,8 cm tworzące mocny światłocień, dają dodatkowe możliwości tworzenia twórczych i indywidualnych zestawień.

 

Światło

Dekoracja to też zabawa światłem. Łączenie matu z błyskiem na powierzchni pojedynczej płytki, pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów przy użyciu jednego rodzaju produktu. Innym rozwiązaniem jest zestawienie w jednym pomieszczeniu pozycji o różnych powierzchniach. Odpowiednie oświetlenie ma ogromne znaczenie dla produktów o głębokich strukturach. Światło modeluje przestrzeń, wydobywa niuanse, podkreśla detale i dodaje subtelności całemu projektowi.

 

Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec to bogate narzędzie twórczej ekspresji i nieograniczone możliwości zawarte w ponadczasowej, ale różnorodnej formie.

 

Maja Ganszyniec jest uznaną projektantką z kompleksowym podejściem do procesu rozwoju produktu. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.
W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego. Przez ostatnią dekadę współpracowała z markami takimi jak IKEA, DUKA, Comforty, Paradyż, Mute czy Noti. W 2017 roku polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej tytuł Projektantki Roku. W 2020 została powołana na stanowisko dyrektorki kreatywnej Profim - wiodącego producenta mebli biurowych w Polsce i jednej z marek skandynawskiej grupy Flokk. Jest także właścicielką i założycielką niezależnej marki meblowej Nurt.

Sprawdź gdzie kupić

Sprawdź, gdzie zobaczysz tę kolekcję na żywo.

Znajdź sklep

Kupuj w firmowym sklepie internetowym Paradyż.

Przejdź do e-sklepu

Formaty podstawowe

Pakowanie
Wskazówki użytkowe

Podobne kolekcje

16 kolekcji

Fancy

30 x 60 cm

Synergy

30 x 60 cm

Martynika

25 x 40 cm

Loft

25 x 40 cm

Neve

25 x 33.3 cm, 25 x 40 cm, 25 x 75 cm

Daikiri

25 x 75 cm

Elia

25 x 75 cm

Enrica

25 x 40 cm

Esten

29.5 x 59.5 cm

Tonnes

30 x 60 cm

Melby / Elbo

25 x 40 cm

Tamoe

9.8 x 9.8 cm, 9.8 x 19.8 cm, 9.8 x 29.8 cm

Gamma / Gammo

19.8 x 19.8 cm

Neve Creative

Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec to bogate narzędzie twórczej ekspresji i nieograniczone możliwości zawarte w ponadczasowej, ale różnorodnej formie.

Prezentacja produktów na stronie internetowej nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Rzeczywisty wygląd płytek może różnić się od produktów prezentowanych na zdjęciach.

0 Ulubione

Zacznij dodawać swoje ulubione inspiracje, kolekcje i produkty!