japandi japandi

japandi

stylE

Japandi is still a style that is not yet fully known, but one that endears itself with interesting premises. It draws on the culture of the Far East – to find Japanese simplicity and an adoration of nature. This is why you can sense the characteristics of minimalism in japandi interiors. Straight lines, unobtrusive forms of furniture or a lack of open storage areas are natural images from such places. Colour-wise, there is also a lack of richness here. The japandi interiors are mainly beige, evoking the colours of nature, white, grey and muted greens. What is associated with nature can additionally be found in wood and stone patterns. Woodgrain tiles will be a perfect fit here, stressing the homage to the abundance of nature. Carefully chosen lighting and plants strengthen the impact of the interior, but at the same time balance out the stark minimalism, adding a lot of homeliness and ambience to the room.
Live in harmony with nature and with your needs – our tiles will help you arrange your interior in the japandi style.
Inspirations
japandi japandi japandi japandi japandi
japandi japandi
japandi

japandi

Recommended collections in style

ROCKSTONE
ROCKSTONE
LOVSTONE
LOVSTONE
MINIROCK
MINIROCK
WILDLAND
WILDLAND
ENNIS
ENNIS
LIGHTSTONE
LIGHTSTONE
RITUAL
RITUAL
SUNLIGHT
SUNLIGHT
SLEEPING BEAUTY
SLEEPING BEAUTY

Styl japandi – esencja harmonii Wschodu i Zachodu

Połączenie spokojnego stylu skandynawskiego z japońską praktycznością to zestawienie doskonałe. Twoje wnętrze stanie się minimalistyczne i funkcjonalne. Cała przestrzeń wypełni się organicznymi dodatkami, które wręcz ociekają naturalnością. Styl japandi w projektowaniu wnętrz znamy już od ponad 150 lat. 

Duńscy architekci zainspirowali się japońskim stylem wykończenia wnętrz. W Polsce projektanci wnętrz coraz chętniej wykorzystują ten motyw w swoich projektach. Wykorzystywanie naturalnych, organicznych surowców, stonowanych kolorów i drewnianych dodatków… to kwintesencja tego, co styl japandi wniesie do Twojego domu.

Kładziesz mocny nacisk na naturalność i harmonię? Możesz wykorzystać kolekcję Rockstone Paradyż lub Ritual Paradyż. To płytki ceramiczne, które idealnie wpisują się we wnętrza japandi. Swoista struktura, wielobarwne wykończenie i klasyczna subtelność piaskowca to zestawienie, które uzupełni każde wnętrze w stylu japońsko-skandynawskim.

Kolory we wnętrzach japandi – subtelne tonacje i spokój

Wnętrza w stylu japandi są charakterystyczne w trzech aspektach: naturalne materiały, neutralne kolory i prostolinijność. Skupiając się na organicznych, bazowych kolorach tego stylu wprowadzamy do pomieszczenia nieco ponadczasowości połączonej z klasyką. Zainspiruj się neutralnymi odcieniami Skandynawii i Japonii. Wnętrza uzupełnione błękitem, zielenią i beżem są harmonijne, przyjazne dla oka i sprzyjają codziennemu relaksowi.

Niech kolory japandi rozbudzą Twoje zmysły. Beżowe odcienie dodadzą ukojenia, błękit optycznie powiększy pomieszczenia, a kamieniste odcienie szarości i brązy będą organicznym łącznikiem między Tobą, a naturą.

Subtelność wnętrz w stylu japandi jest wyczuwalna jeszcze mocniej wtedy, kiedy decydujesz się wykorzystać płytki z kolekcji Sunlight Paradyż Classica. To materiał z delikatną strukturą, który sprawia, że styl pomieszczenia jest oszałamiający. Jeśli szukasz tonacji w stylu japandi, możesz też wybrać kolekcję Sleeping Beauty Paradyż, czyli strukturalne płytki imitujące młotkowaną blachę.

Przestrzeń i prostota - jak styl japandi łączy minimalizm z komfortem?

Styl japandi pomaga celebrować duże przestrzenie, które sprzyjają swobodnemu myśleniu. Harmonijne rozmieszczone elementy dekoracyjne w organicznej formie połączone ze strukturalnymi płytkami w beżowych odcieniach to kwintesencja stylu japońsko-skandynawskiego.

Surowa estetyka porwie Twoje zmysły, a oszczędność form stykająca się z naturalnymi formami i ciepłem dekoracji tworzy wnętrza, które zapraszają do wyciszenia i refleksji. W tym stylu nie ma miejsca na chaos. Każdy detal ma swoje miejsce i cel. Nic nie jest przypadkowe, jeśli tworzysz wnętrza w stylu japandi.

Postaw na symfonię komfortu i minimalizmu, gdzie wszystkie elementy wykończeniowe i dekoracyjne współgrają ze sobą, tworząc spójną całość. Wykorzystaj piękno płytek ceramicznych wpisujących się w motyw japandi, a minimalistyczne wnętrza zostaną dodatkowo uzupełnione w kojące barwy i struktury.

Styl w detalach – organiczne materiały i elegancka prostota

Styl skandynawski jest lekko minimalistyczny i naturalny przy jednoczesnym wykorzystaniu organicznych dekoracji i barw. W stylu japońskim chodzi o praktyczność i filozofię funkcjonalnego aranżowania przestrzeni.

Wybierając styl wnętrza japandi masz szansę wyciszyć swoje zmysły. Przytulne naturalne materiały, organiczne dodatki i wszechobecna prostota. Detale w naturalnym motywie sprawią, że sypialnia, łazienka, a nawet przestrzeń w salonie stanie się prawdziwą świątynią dumania.